Jakie pytania należy zadać na pierwszej randce?

Pierwsza randka

Najszybszy sposób na zakończenie pierwszej randki? A co odpowiesz na pytanie potencjalnego partnera o PIS?

„Poniższe pytania koncentrują się na bardzo konkretnej opinii lub momencie w życiu człowieka, które mogą pomóc bardziej poznać drugą osobę; pytając konkretnie o to, co dana osoba robiła w ostatni weekend, a nie o to, co lubi robić w weekendy. Dzięki tak zadanemu pytaniu otrzymujemy obraz osoby, która nie fantazjuje o tym, jak chciałaby wyglądać – lecz pokazuje bardziej realną wersję siebie.

„Mamy nadzieję, że dla osób samotnych, które chcą zaangażować się na głębszym poziomie uczuciowym, te pytania na pierwszą randkę będą przydatnym narzędziem do rozmowy”

Te właściwe pytania , które należy zadać w terminach są następujące:

1. Co myślisz o obecnej partii rządzącej?

„Nasze poglądy polityczne wyrażają nasze szersze wartości społeczne i światopogląd”. „Badania sugerują również, że przeciwstawne poglądy polityczne mogą spowodować rozpad relacji. Problem jest najbardziej widoczny wśród młodszych pokoleń, ponieważ doniesienia pokazują, że 22% par młodego pokolenia zerwało z kimś z powodu różnic politycznych. Zatem im szybciej poznasz perspektywy swojego partnera, tym lepiej ”.

Omówienie kwestii takich jak gospodarka, prawa kobiet w Polsce, ekologia czy też polityka zagraniczna, może również pomóc w zbudowaniu jasnego obrazu czyjegoś intelektu i poziomu altruizmu.

2. Jeśli zgubisz portfel, czy myślisz, że zostanie zwrócony?

To pytanie pomaga ustalić poziom otwartości, zaufania i optymizmu. Badania wykazały również, że ludzie wolą zaufanych i optymistycznie nastawionych na życie partnerów; a relacje zbudowane na zaufaniu są zwykle bardziej satysfakcjonujące.

Pewna Pani psycholog powiedziała : „Opracowaliśmy to pytanie, ponieważ nie ma„ poprawnej ”odpowiedzi – zależy to od tego, jak osoba pytana postrzega świat. Ale jeśli Twój partner czy partnerka odpowie że osoba która go odnajdzie zwróci portfel w dobrej wierze, może być osobą bardziej ufną i otwartą ”.

Pierwsza randka

3. Jakie były Twoje ostatnie wakacje?

To, jak dana osoba spędzała wakacje, daje wgląd w jej poziom ekstrawersji, oraz tego, jak spędza czas poza pracą. Badania sugerują również, że pary, które wykazują wspólne zainteresowania, mają zazwyczaj szczęśliwsze relacje.

„Badania pokazują, że ludzie nie tylko wolą partnera, który jest otwarty na nowe doświadczenia, ale także pary, które są bardziej odważne, zgłaszają wyższy poziom satysfakcji ze związku.

„Kluczowe jest tutaj to, aby zapytać kogoś o ostatnie wakacje, a nie o plany na przyszłość, ponieważ daje to wyobrażenie o tym, co naprawdę lubi robić, a nie o tym, co chcielibyśmy zasugerować, że lubi robić”.

4. Na co wydajesz najwięcej pieniędzy?

To pytanie daje kluczowy wgląd w podejście osoby do jej stosunku względem finansów, które są znaczącym źródłem konfliktów dla wielu par. To pytanie jest również dobrym sposobem na zrozumienie osobistego zakresu odpowiedzialności potencjalnego partnera (tj. Czy wynajmuje lub mieszka z rodzicami).

„Badania wskazują, że ludzie, którzy uważają, że ich partner wydaje pieniądze głupio, są o 45% bardziej narażeni na rozwód”. „Poza tym, jeśli ktoś odpowie na to pytanie długą historią o samochodach sportowych i markowych ubraniach, może to oznaczać czerwoną flagę, jeśli Twoje wartości dotyczące pieniędzy są zupełnie inne”

5. Jak spędziłeś Boże Narodzenie i Nowy Rok?

„Sposób, w jaki ludzie spędzali Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, może pokazać, jak blisko są swojej rodziny i jakie jest prawdopodobieństwo, że chcą być w zaangażowanym związku”

Niedawno przeprowadzone badanie ujawniło również trzy najważniejsze pytania, które ludzie chcieliby zadać na pierwszej randce, ale nie waż się ich zadać. Oto one: „Dlaczego twój ostatni związek się skończył?” (20%), „Czy nadużywasz narkotyków lub alkoholu?” (15%) i „Kiedy ostatnio miałeś kontrolę w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową?” (15%).

Ludzie ujawniali również najbardziej nietaktowne pytania, jakie zadano im w scenariuszu randkowym: „Dlaczego masz długi?” „Ile faktycznie ważysz?” a nawet „Ile pieniędzy dostałeś po rozwodzie?”

Pomóż nam dotrzeć do innych